Marabu

akriliniai dazai

marabu-yldine

„Marabu“ prekės, tapusios aukščiausios kokybės specialių dažų sinonimu, jau 150 metų yra žymimos ypatingu kokybės ženklu – „Pagaminta Vokietijoje“. „Marabu“ yra pirmaujanti pasaulyje šilkografijos, skaitmeninės spaudos ir tampografijos dažų gamintoja. Pagrindinė firmos būstinė yra pietų Vokietijoje, netoliese Štutgarto – savo revoliucinėmis technologijomis ir inžinieriniu meistriškumu garsėjančio miesto. „Marabu“ dažai tradiciniu būdu yra skirstomi į mėgėjams ir dailininkams skirtus bei mokyklinius dažus. „Marabu“ išlieka pirmu numeriu tiek dažų specialiems spaudos procesams, tiek ir mėgėjiškų bei rankdarbiams skirtų dažų srityje.


Istorija

Iš Balingerio miestelio, esančio Švabijos kalnų papėdėje kilęs „Marabu“ įkūrėjas Albertas Martzas gimė 1830 m. rugpjūčio 31 d. Po savo „klajonių“ metų, 1859 m. balandžio mėnesį jis Štutgarte įkūrė mažmeninės prekybos parduotuvę „Dailininkams skirti dažai ir medžiagos“, ir tokiu būdu padėjo pagrindą savo būsimai įmonei. 1870 metais A. Martzas ne tik gamino dailininkams skirtus dažus, bet ir pradėjo gaminti braižymui skirtas priemones.

Jo sūnus Albertas Martzas jaunesnysis tęsė savo tėvo pradėtus darbus. 1888 m., po metų trukusių kelionių ir mokslo Paryžiuje bei Londone, jis tapo firmos direktoriumi. Jo vadovavimo metais gamybos apimtys žymiai išaugo, firma labai išsiplėtė. Po Alberto Marco jaunesniojo netikėtos mirties akcinei bendrovei vadovavo jo pamotė Matilda Martz. Įmonei vadovavimą perėmus jos sūnui Eberhardui Martzui, „Martz“ buvo pervadinta į „Marabu“. Prekės ženklas „Marabu“ buvo užregistruotas 1909 m. Berlyne, Vokietijos imperiniame patentų biure.

1918 m., pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, gamyba buvo perkelta į netoli nuo Liudviksburgo esantį Tamo miestelį. 1920 m. Šutgarto „Martz“ mažmeninė prekyba buvo atskirta nuo Tame esančio „Marabu“. Prie firmos prisijungė Alberto Martzo senojo antrasis sūnus, chemikas dr. Eduardas Martzas. Jo išsamios dažų chemijos žinios, kurias jis įgijo daugelį metų dirbdamas Leverkuseno mieste įsikūrusioje „Bayer“ firmoje, labai pravertė „Marabu“ – neužilgo rinkoje pasirodė plakatų dažai „Plakattempera“ – pirmieji specialiai dizaineriams ir grafikams skirti dažai. 1959 m., kai „Marabu“ šventė šimto metų jubiliejų, rinkai buvo pristatyti tąsūs klijai „Fixogum“ – dabar jau klasika tapusi inovacija.

1968 m. rinkai buvo pristatytas naujas prekės ženklas „M“ – raidė reiškia prekės ženklą, apskritimas ir kvadratas – braižymo reikmenis, o raudonas taškas – spalvas. Aštuntasis dešimtmetis prabėgo itin dinamiškai – buvo modernizuota vadovavimo sistema, atnaujinta gamyba, o 1971 m. žengti pirmieji žingsniai pomėgių ir laisvalaikio prekių srityje. Vienas iš pirmiausių šios srities gaminių – audiniams tapyti ir ant jų spausdinti skirti dažai „Hobbytex“.

Bėgant metams prekių asortimentą papildė įvairios pomėgiams skirtos prekės, kurios nuo pat pasirodymo rinkoje pasižymėjo aukščiausiu kokybės standartu.


Kokybė

„Marabu“ kreipia didelį dėmesį į prekių plėtrą ir nuolatinį gamybos proceso atnaujinimą bei renovavimą, tuo pačiu išlaikydama aukštą ir stabilią kokybę.

Prieš palikdamas „Marabu“ gamyklą, dažų indelis praeina 5 pakopų gamybos procesą. Gamybos pagrindas – laboratorija, kuriame yra paruošiamas kiekvienų dažų receptas, parenkamos pačios geriausios sudedamosios dalys ir išbandomos dažų savybės. Tinkamai ir rūpestingai pasirinktos medžiagos (pigmentai, rišamosios medžiagos ir t.t) užtikrina aukščiausios kokybės rezultatą. Žaliavos pasveriamos ir sumaišomos pagal receptūrą. Kad dažų tekstūra būtų vientisa, dažai tris kartus perleidžiamas pro volus. Iš kiekvienos sumaišytų dažų partijos yra imamas bandinys, kuris grąžinamas į laboratoriją ištirti. Jeigu dažai atitinka reikalavimus, jie yra siunčiami į pakavimo liniją. Pakuojama keturiais etapais – indelis užpildomas, priklijuojamos etiketės ir supakuojama į dėžutes, tada pakuotės linija nugabenamos tiesiai į sandėlį, kuriame elektroninis robotas kiekvienam gaminiui suranda jam skirtą vietą.