Viquel

viquel-yldine

Firma „Viquel“ užsiima biuro ir mokyklinių prekių gamyba iš polipropileno. Šioje srityje „Viquel“ iš kitų konkurentų išsiskiria savo ilgesne nei šešiasdešimties metų praktine patirtimi ir nuolatinių naujovių – naujų medžiagų, spalvų, priedų, taikymu. Moderni gamykla, aplinkosaugos politika ir platus prekių asortimentas padėjo „Viquel“ nuolatos augti ir tapti vienu iš pagrindiniu Europoje šios srities rinkos lyderiu.


Istorija

Įmonė „Viquel“ buvo įkurta 1949 m. ir pavadinta jos įkūrėjo vardu. Vienuolikto Paryžiaus rajono širdyje, darbininkų ir raugyklų rajone, netoli Saint-Martin kanalo įsikūrusi įmonė pradžioje turėjo šešis darbuotojus ir užsiėmė odinių rankinių gamyba. 1955 m. įmonei buvo patikėtas plastikas ir PVC lakštai. Klientai susidomėjo šiomis medžiagomis, todėl Georges Viquel tuojau pradėjo plastiką naudoti smukioms prekėms, kurioms anksčiau buvo naudojama oda – šukų dėklams, dušo kepuraitėms ir pan. Vienu iš klientų – Prancūzijos mažmeninės prekybos ir maisto prekių firmos „Monoprix“ užsakymu įmonė iš lankstaus ir standaus plastiko pradėjo gaminti mokyklines prekes. „Viquel“ dabar tapo vienu iš pagrindiniu PVC kopijavimo knygų gamintoju. Kompanijos mokyklinių prekių asortimentą papildė segtuvai ir penalai.

1959 m., tuo metu, kai Prancūzija propagavo decentralizacijos politiką ir skatino įmones kurtis provincijoje, „Viquel“ tapo ribotos atsakomybės bendrove. Socialinio statuso pasikeitimą sekė kitas svarbus įvykis – 1962 m. birželio mėn. atidaryta nauja 800 m² gamykla. 1965 m. spalyje mirus Georges Viquel, jo įmonės vadovavimą perėmė sūnus.

1972 m. įmonei tapo lemtingi – tuometiniam įmonės vadovui Gérard Viquel tiekėjas pasiūlė naują medžiagą – polipropileną (PP). Pradžia buvo įsimenanti – pirmiausia buvo pagaminti dokumentų dėklai, segtuvai ir aplankalai. 1987 m. augant gamybai ir išleidus akcijas, Grisolles gyvenvietėje, keli kilometrai nuo gamyklos, buvo atidaryti 8500 m² ploto kompiuterizuoti sandėliai.

1991 m. Gérard Viquel išpirko visas įmonės akcijas ir perėmė verslo valdymą į savo rankas. Kitais metais įmonės būstinė buvo perkelta iš Courbevoie į Colombes. Buvo įsteigtas eksporto skyrius ir įmonė pradėjo prekybą daugiau nei 55 pasaulio šalyse. 1996 m. gegužės mėnesį prie įmonės prisijungė Vanessa Viquel, Gérard Viquel duktė. Jos išsilavinimas ir patirtis leido perimti įmonės administracinį ir finansinį skyrius. Paskyrus ją į pareigas išsipildė G. Vinquel svajonė išlaikyti įmonę nepriklausomą ir šeimos rankose. Dešimto dešimtmečio pabaigoje G. Viquel įkūrė rinkodaros skyrių, kuris užsiėmė naujo asortimento kūrimu ir kuriame pradėjo dirbti du produktų rinkodaros specialistai bei trys kompiuterių grafikos dizaineriai, kad klientų poreikiai būtų dar geriau patenkinti – dabar įmonė savo veikloje telkiasi ties naujovėms ir daug dėmesio skiria kūrybiškumui.

Paskutiniaisiais metais įmonė daug investavo – gyvenvietėje Fère en Tardenois buvo įsigyta trečia gamyklą, o 2008 m. pradėjo gaminti ekologišką produktų liniją ir tokiu būdu prisideda prie aplinkos išsaugojimo.