Tekstilės dažai „Marabu Fashion Spray“

Marabu Fashion

Pristatome naują tekstilės dažų gaminių seriją „Marabu Fashion“.

Purškiamais tekstilės dažais „Marabu Fashion Spray“ be rūpesčių dekoruosite audinius, o prieinama dažų kaina leis juos išbandyti kiekvienam! Derindami tekstilės dažus „Marabu Fashion Spray“ su kontūriniais dažais „Fashion Liner“ ir siluetiniais šablonais per kelias akimirkas galite sukurti unikalius audinio ornamentus ir įdomius spalvų derinius!

Tekstilės dažai „Marabu Fashion Spray“
Tekstilės dažai „Marabu Fashion Spray“ yra pagaminti vandens pagrindu, bekvapiai ir patvarūs. Spalvos ryškios ir švytinčios. „Marabu Fashion Spray“ dažais nudažyti paviršiai išlieka maloniai minkštais. Dažais tinka dažyti natūralius audinius, kurių sudėtyje yra ne daugiau nei 20 proc. sintetikos. Geriausiai yra nudažomi šviesių spalvų audiniai, tačiau spalvos atrodo efektingai ir ant tamsių audinių. Užtvirtinus dažus lyginant ar kaitinant paprastoje orkaitėje, audinius galima skalbti 40 °C vandenyje.
„Marabu Fashion Spray“ dažais galima dažyti naudojant įvairias dekoravimo technikas – tiesiog užpurkšti, dažyti per šablonus ar surištus audinius ir kt.

Kontūriniai dažai „Marabu Fashion Liner“
Kontūrinius tekstilės dažus „Fashion Liner“ tinka naudoti kartu su „Fashion Spray“ tekstilės dažais, o taip pat ir su šilko dažais. Kontūriniai dažai yra pagaminti vandens pagrindu, bekvapiai ir patvarūs. Asortimente yra tiek intensyvių matinių, tiek ir elegantiškų blizgių spalvų. Dažai išlieka efektingi ant šviesių ir ant tamsių audinių. Dažais tinka dažyti natūralius audinius, kurių sudėtyje yra ne daugiau nei 20 proc. sintetikos. Audinius išlyginus ar pakaitinus paprastoje ir užtvirtinus dažus, galima skalbti 40 °C vandenyje.
„Marabu Fashion Liner“ dažais tinka ant audinių piešti dekoratyvinius elementus, taip pat ir rašyti užrašus.

Bendri nurodymai ir patarimai

 • Dažais dažykite natūralias medžiagas, kurių sudėtyje yra ne daugiau nei 20 proc. sintetikos.
 • Prieš dekoruodami audinį visada išskalbkite. Būtina išskalbti ir naujus audinius, nes juose gali būti audinių apdorojimo medžiagų likučių. Skalavimui skalbinių minkštiklio naudoti negalima.
 • Prieš dažydami darbinį paviršių ir aplinkinius daiktus uždenkite plėvele arba popieriumi.
 • Darbo metu rekomenduojame naudoti gumines pirštines.
 • Tarp audinio sluoksnių įdėkite kartono lapą.
 • Prieš užtvirtindami dažus palaukite, kol jie visiškai išdžius – „Marabu Fashion Spray“ dažai džiūsta 2 val., o kontūriniai dažai „Marabu Fashion Liner“ ne mažiau nei 6 val. Džiovinimą greitinti džiovintuvu nerekomenduojama.
 • Išdžiuvusius dažus užtvirtinkite per ploną audinį arba išverstą išlygindami lygintuvu medvilnės režimu (3 min kiekvieną 30×30 cm). Dažus galima užtvirtinti ir pašildytoje orkaitėje (8 min 150 °C temperatūroje).
 • Skalbdami skalbinius išverskite. Skalbti 40 °C temperatūroje.
 • Prieš naudojimą dažus suplakite, prieš pradėdami dažyti 2–3 kartus papurkškite ant popieriaus.
 • Pasinaudoję buteliuko antgalį rūpestingai nuvalykite.
 • Norėdami išgauti kontūrinių dažų „Marabu Fashion Liner“ kuo plonesnę liniją galite naudoti specialius antgalius.
 • Po darbo visas priemones ir darbo paviršius tuojau nuvalyti drungnu vandeniu.

Darbo technika

 • Šablonai
  Tekstilės dažai „Marabu Fashion Spray“ bus itin efektingi dažant su siluetiniais šablonais. Šabloną padėkite ant audinio ir užpurkškite norimų dažų. Galite naudoti ir kelis skirtingus tekstilės dažus ir dažyti drėgną ar šiek tiek pradžiuvusį audinį. Kad ant audinio neliktų dėmių, nuo šablono dažų perteklių švelniai tapšnodami nuvalykite servetėle. Atsargiai nuimkite šabloną ir tuojau nuplaukite šaltu vandeniu.
  Patarimas: Norėdami išgauti tikslų ir aiškų kraštą, šabloną prie audinio galite priklijuoti specialiais „Marabu“ šablonų klijais.
 • Lipnios juostelės
  Geometrinius raštus ir linijas galima išgauti paprasta dažytojo juostele. Juostelę priklijuokite prie audinio ir ant norimos vietos užpurkškite tekstilės dažų. Juostelę nuo audinio nuimkite tik tada, kai dažai išdžius.
 • Surišimas (batika)
  Dekoruojamą daiktą maždaug 7–10 cm tarpais suriškite virvele arba siūlu. Dažus užpurkškite ant audinio. Galite šalia purkšti kelias spalvas. Palaukite, kol dažai išdžius, tada atriškite surištas vietas.
 • Lamdymas
  Į medžiaginį daiktą įdėkite įdėklą (kibirą, plėvelę, popieriaus gniužulą ar pan.) taip, kad audinys susiglamžytų. Dažus užpurkškite ant audinio. Įdomus rezultatas gaunamas vienu metu dažant keliomis skirtingomis spalvomis. Rekomenduojame pradėti nuo šviesesnių spalvų. Prieš ištraukdami įdėklą, palaukite, kol dažai išdžius.
 • Juostos, ornamentai ir užrašai
  Įvairioms detalėms, ornamentams ir užrašams galite naudoti „Marabu Fashion Liner“ kontūrinius dažus. Nudažytas paviršius tampa lengvai reljefinis. Dažai ant audinio tepami lengvai išspaudžiant tiesiai iš tūbelės. Norėdami išgauti plonesnę liniją galite naudoti specialius tūbelės antgalius.