Edukacinė paroda „Žaidimų galerija. Išrinktieji“

Paroda skiriama vaikų, jaunuolių ir šeimų edukacijai. „Žaidimų galerija“ veiks iki gruodžio 5 d.

Parodos branduolį sudaro fotomenininkės Lilijos Valatkienės sukurta didelio formato fotografijų ekspozicija „Išrinktieji“. Tai garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, taip pat užfiksuoti ir autorės išleistame kataloge. Parodoje portretai jungiami į segmentus-koliažus ir savotiškai dekonstruojami, juos padengiant dėlionės („puzzle“) raštais. „Žaidimų galerijos“ lankytojai bus kviečiami atpažinti, kokios Lietuvos dailės asmenybės slepiasi šiuose paveiksluose, skatinant dailininkų, jų veidų ir kūrybos žinomumą plačiojoje visuomenėje.

„Žaidimų galeriją“ papildys šiuolaikinių medijų menininko Bartošo Polonskio interaktyvi instaliacija „Įženk į paveikslą“, suteiksianti žiūrovams unikalią progą virtualiai pasivaikščioti po meno kūrinius.

Dėlionės principas pasikartos ir edukaciniuose užsiėmimuose – jaunieji lankytojai turės galimybę sudėlioti įvairių „Išrinktųjų“ dailininkų darbų reprodukcijas. Edukacijos dalyviai taip pat bus kviečiami sukurti savo pačių kūrinius „Išrinktųjų“ kūrybos inspiruotomis temomis čia pat galerijoje įrengtoje kūrybinėje dirbtuvėlėje.

Vaikų ir moksleivių grupėms darbo dienomis 11 val. ir 16 val. bus organizuojami edukaciniai užsiėmimai, kuriuos ves dailėtyrininkės, edukatorės Kristina Stančienė ir Rita Mikučionytė. Šeštadieniai galerijoje skiriami šeimų edukacijai. Pageidaujantiems dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, būtina registracija el. paštu dsg@dsgalerija.lt.

Tęstinis Dailininkų sąjungos galerijos projektas „Žaidimų galerija“ paremtas dalyvaujamosios kultūros ir meno edukacijos sanglauda. Projektas skirtas ugdyti kultūroje mažai dalyvaujančių visuomenės grupių meninius, komunikacinius gebėjimus ir kūrybinę saviraišką, formuoti vertybines nuostatas, kultūrinį akiratį, suteikti žinių apie šiuolaikinį meną per tiesiogines menines patirtis ir dalyvavimą kūrybos procese.

Paroda veiks iki gruodžio 5 d.
Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius

Edukacinė paroda „Žaidimų galerija. Išrinktieji“